plakát MS Loket:

plakat.ms.loket.19.web.jpg

Anketa:

kdo bude Mezinárodní mistr ČR 2019 ve třídě MX1?

Martin Michek - 27.4%
Bence Szvoboda - 23.2%
Václav Kovář - 41.5%
Tomek Wysocki - 4.9%
Rudolf Weschta - 0.6%
někdo jiný - 1.8%
nevím - 0.6%

Celkový počet hlasů: 164

Články

rekonvalescent Rene Hofer

Stalo se to ke konci druhé jízdy juniorské třídy Youngsters při závodě mezinárodního mistrovství Německa ADAC v Tensfeldu. Vedoucí jezdec Rene Hofer najel při odskoku na kámen v trati a následoval těžký pád s fatálními následky – zlomenou pánví a několika zlomenými žebry. Po ošetření v nemocnici v blízkém Lübecku byl závodník letecky přepraven na univerzitní kliniku v rakouském Welsu k operaci, při níž mu bylo zraněné místo zpevněno kovovou destičkou a šroubem. Pro jezdce tak skončila letošní sportovní sezóna, v níž dosáhl řady významných výsledků.

Šestnáctiletý rakouský závodník Rene Hofer, není českým přátelům motokrosu neznámý. Naopak, už víc než deset let jsme ho vídali na tratích našich juniorských závodů – a po závodech téměř pravidelně na stupních vítězů. A byla to dobrá úroveň dětských disciplín českého motokrosového mistrovství, která určitě přispěla k jeho jezdeckému růstu. Z pravidelné účasti na našich závodech se vyvinul i úzký partnerský vztah se sportovním klubem Motosport Chýnov, který trvá dodnes.

Jedním z vrcholů dosavadní sportovní kariéry Rene Hofera byl předloňský rok: ještě na motocyklu třídy 85 ccm získal titul mezinárodního mistra Německa, mistra Evropy a nakonec i juniorského mistra světa! Ale teprve na „velkém“ motocyklu se prý ukáže, jaký je kdo závodník – a Rene to dokázal. První sezónu ve třídě 125 ccm zakončil loni pátým místem v seriálu mistrovství Evropy! Výsledek nezůstal bez povšimnutí – továrna KTM s ním uzavřela smlouvu jako s členem továrního juniorského týmu. Byl to oboustranně prospěšný krok, Rene na sobě se svým týmem přes zimu tvrdě pracoval a na jaře šel od úspěchu k úspěchu. Od prvních závodů se ujal vedení v evropském seriálu třídy 125 ccm i v německém mistrovství juniorských dvěstěpadesátek, a vedení v obou soutěžích udržel až do nešťastného zranění. O to víc mrzí celý tým zmařené úsilí.

Sám René Hofer ale zůstává optimistou. „Sezóna, která se pro mne tak dobře vyvíjela, bohužel předčasně skončila. Přesto myslím, že bude mít na mou budoucnost dobrý vliv. Hodně jsem se tento rok naučil a získané zkušenosti určitě přispějí k mému dalšímu vývoji. Po pár týdnech, strávených vleže a vsedě už chodím o berlích a věřím, že do konce října budu tak fit, abych se mohl vrátit do posilovny k intenzivnímu tréninku. Těší mne, že moje smlouva s týmem KTM Factory Racing byla prodloužena o dva roky a že tak budu mít dál na své straně nejlepší lidi. Jsem každopádně motivován se po svém zranění zase vrátit k závodům a bojovat o vítězství.“

Petr Starý, 2018-08-31

Týmové fanynky - Verča

verca_1206825156647845888_n.jpg
 
 
 
 
2012 Copyright MOTOSPORT