plakáty na blížící se podniky MMČR:

image-proxy.jpg

Anketa:

kdo bude Mezinárodní mistr ČR 2019 ve třídě MX1?

Martin Michek - 27.4%
Bence Szvoboda - 23.2%
Václav Kovář - 41.5%
Tomek Wysocki - 4.9%
Rudolf Weschta - 0.6%
někdo jiný - 1.8%
nevím - 0.6%

Celkový počet hlasů: 164

Články

pár aktuálních věcí kolem motokrosu

Mám tu pár věcí kolem motokrosu, které bych Vám chtěl sdělit. Nejčastějším dotazem v poslední době je kalendář MMČR v motokrosu 2019. Jak že to s ním tedy vlastně je...? Zatím hotový bohužel není… Visí to na promotérovi, který zatím nemá generálního partnera, potažmo na AČR, které s tím také neumí pohnout. Já jen pevně doufám (krom toho, že snad bude kalendář brzy na světě), že se již kvůli mistráku nebude zasahovat do termínů přeborů SMS, protože ty jsme si naplánovali v termínech, které nám AČR dal k dispozici. Jakmile budou termíny mistráků na světě, dám je sem na web. Vzhledem k tomu, že mám denně několik dotazů na toto téma i ze zahraničí, pociťuji na samém konci ledna absenci kalendáře MMČR už i jako mírnou mezinárodní ostudu…

Dále se blíží konec držení čísel (31.1.2019) z loňska, takže neotálejte se zasíláním žádostí o registraci do SMS. Pokud tak neučiníte a někdo si řádně zažádá o Vaše číslo, přijdete o něj a zlobit se pak budete moci akorát sami na sebe…!

Také prý byly na AČR zaznamenány nějaké případy falšování razítek lékaře na formuláři o lékařské prohlídce, který vkládáte naskenovaný do Informačního systému AČR při žádosti o licenci. Dostali jsme jakožto vedoucí středisek za úkol upozornit jezdce, že se toto pečlivě kontroluje a že pokud bude něco takového zaznamenáno, může se stát, že dotyčný nedostane licenci, neboť se jedná o falzifikaci úřední listiny.

Také došlo k jednomu odvolání proto rozhodnutí Sportovní komise SMS Jižní Čechy ze 14.1.2019. Konkrétně se ozval členovi výboru této komise Jaroslavu Vrchotovi otec jezdce Romana Šebesty (coby zákonný zástupce), který byl přeřazen ze třídy Hobby MX2 do třídy MX2. Argumentem otce bylo, že je synovi teprve 16 let, jel třídu Hobby loni prvním rokem a že závodí na motocyklu 125ccm. Jaroslav Vrchota tyto argumenty uznal za relevantní a znovu vstoupil se členy Sportovní komise do jednání. Následně bylo většinově odsouhlaseno, že se tedy jezdec Roman Šebesta ve třídě Hobby MX2 v sezóně 2019 ještě ponechá a to pod dvěma podmínkami. Jezdec musí odjet celou sezónu na motocyklu 125ccm a zároveň pokud bude jeho výkon nad ostatními vyčnívat, bude toto usnesení revokováno a jezdec bude i během sezóny přeřazen do třídy MX2 bez možnosti odvolání. Posouzení bude výhradně na Sportovní komisi.

Také bych chtěl informovat jezdce, že závody Jihočeského KP v Horažďovicích a v Kaplici se pojedou spojené se závody VVL – Asiawing Bo Motor Oil Cupu. Co se týká Horažďovic, byla to jediná možnost, jak se na tuto oblíbenou mistrovskou trať po čtyřech letech opět dostat a v případě Kaplice byl důvod ten, že v obou těchto seriálech přijíždělo poslední roky do Kaplice vždy nejméně jezdců, tedy je pravděpodobné, že se při spojení kaplický žebřík více zaplní. Oba tyto závody se budou počítat jak do JČ KP, tak i do VVL - Asiawing Bo Motor Oil Cupu. Pravidla zůstávají stejná jako na všech jiných závodech JČ KP, jen bude navíc součástí těchto dvou závodů samostatná třída 50ccm. Bude tedy pouze drobně změněn standardní časový harmonogram, který bude vždy dopředu zveřejněn společně ze Zvláštním ustanovením. Doporučuji jezdcům seriálu VVL, zamluvit si u mě číslo na mejlu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , aby se to pak nemuselo hekticky řešit až na závodech.

Evžen Zadražil, vedoucí střediska SMS Jižní Čechy, 2019-01-26

Týmové fanynky - Kačka

kacka.019_4639.webx.jpg
 
 
 
 
2012 Copyright MOTOSPORT