nový člen Motosport Chýnov - FMX rider Jan Švanda:

2021-02-27_14h34_37.jpg

Anketa:

Kolik si myslíte, že se v sezóně 2021 odjede závodů JČ KP?

Články

informace ke startu závodní sezóny

Vážení příznivci motokrosu! Včera jsme na schůzce vedoucích motokrosových středisek, promotéra MMČR a zástupců AČR řešili, jak nastartovat letošní závodní sezonu. Uvolňovací opatření COVID-19 umožní během června postupné sdružování 300, 500 a 1000 lidí. To dovolí start i motokrosové sezóny, samozřejmě stále za určitých podmínek. Bude se například muset oddělit prostor depa od diváků, na MMČR budou vytvořeny i divácké zóny do určitého počtu lidí, závodiště budou opatřena speciálními informačními tabulemi a desinfekcemi, info k opatřením budou obsahovat i ZU.
Co se týká MMČR, tak to odstartuje 28.6. v Dalečíně, pokračovat se pak bude 5.7.v Kaplici, Petrovice se nakonec pojedou kvůli problému v nedalekém Darkově až místo zrušeného MS v Lokti 26.7., 9.8. by se pak měl jet Jinín a 6.9. Stříbro. Termíny na konci sezóny jsou zatím otevřené (nikdo zatím neví, co přesně bude), ale mělo by se určitě jet pak ještě v Opatově, Pacově a snad družstva v Dalečíně. Situace se však může operativně měnit a aktuální informace k MMČR najdete vždy na www.ceskymotokros.cz
Juniorský mistrák by měl odstartovat 13.6. v Jiníně dle původního kalendáře, druhý závod se pojede v náhradním termínu 18.7. v Kaplici a zbytek sezóny je zatím také stále otevřený (Horšovský Týn, Karlín u Čejče a Hradiště).

Co se týká Jihočeského KP, tak místo Votic odstartuje seriál v neděli, 14.6. v Klukách. Další závod v Jiníně musel ustoupit ze soboty, 18.7., kam se dal juniorský mistrák v Kaplici, o den déle, tedy na neděli, 19.7. Zde bych chtěl moc poděkovat Pepíkovi Pekařovi z Kluk a Jardovi Kalnému z Jinína! Jsou to opravdoví srdcaři, co dokáží pro motokros udělat operativně vše potřebné tak, aby mohla motokrosová sezóna začít i na jihu Čech. Další střediska budou také mít pár drobných změn. SMS Pardubice bude dokonce tvořit celý kalendář nový. Vedoucí středisek Vás budou informovat na svých webech.
Motokrosu zdar!
Evžen Zadražil, vedoucí SMS Jižní Čechy, 2020-05-27

Týmové fanynky - Kačka

02.webx.jpg
 
 
 
 
2012 Copyright MOTOSPORT