plakáty na Pacov:

348260064_1269953400291771_3089253726742561969_n.jpg

Anketa:

V jaké třídě by měly jezdit holky v JČ KP?

všechny pouze v Hobby MX2 - 6%
všechny pouze v MX2 - 6%
mohou si sami vybrat, zda v Hobby MX2 nebo v MX2 - 33.3%
která jede/jela MS, nemůže jet v Hobby MX2 - 40.5%
je mi to jedno - 14.3%

Celkový počet hlasů: 84

Články

MMČR v Pacově již tuto neděli!

(dokončení z titulní strany)


Pro diváky je připravena i spousta doprovodných aktivit, skákací hrad, stánky s občerstvením, velkoplošná obrazovka a další... I když je pravdou, že v  nabitém programu se najde jen málo volných chvil. Na Pacov nastala úprava časového harmonogramu, kdy první závod Žen začíná opět před polednem v 11:45 a po obědě ve 13:00 nastoupí jako první třída Veterán, po ní MX2, MX1 a opět Ženy. Reprízu závodů můžete sledovat následující týden na ČT4 Sport v úterý 22:15 a neděli 9:10. Vstup bude 150Kč a celý program naleznete zde.
GPS trati:
49° 27' 27.114
14° 59' 32.935

Velmi smutná událost zasáhla minulý týden ve čtvrtek 21.5.2015 motokrosovou komunitu. Opustil nás jeden z mecenášů Českého motokrosu Luboš Strejček, ve věku 45 let. Luboš několikrát vedl Český tým do bojů na motokros národů, ale především dokázal podporovat a pomáhat hned několika špičkovým jezdcům, kteří i díky němu získali zvučná jména a cenné kovy ze světových závodů. Mezi ně patří Petr Bartoš, Martin Michek, František Smola a další. Tímto bychom chtěli jeho nejbližším vyjádřit upřímnou soustrast. Čest jeho památce a věříme, že jeho odkaz bude žít dál!
 
Co se děje v týmech?

BUKSA/ADOS KTM TEAM
Po Kramolíně je BUKSA/ADOS KTM TEAM připravený vrátit se v plné síle zpět na první příčky. U Martina Michka se naštěstí nepotvrdila žádná zlomenina po nepříjemném pádu ve druhé jízdě úvodního podniku MMČR. Martin se tedy mohl brzy věnovat tréninku a svoji připravenost předvedl před čtrnácti dny při závodě EMX Open v Polsku, kde suverénně zvítězil. Jeho týmový kolega Florent Richier volil taktiku tvrdého tréninku a na jeho fyzičce se určitě kladně podepíše také budování rodinného domu ve Francii.
Sulivan Jaulin, jakožto jednička třídy MX2, by chtěl po nevydařeném úvodu získat zpět červenou tabulku. Pacov je jedna z jeho oblíbených tratí a díky veliké divácké kulise se mu zde závodí skvěle. Maďar Bence Szvoboda se v mezidobí potýkal se žaludečními potížemi, ale na Pacov už by měl být 100% připraven.
Jana Antošová v Kramolíně bojovala nejenom se soupeřkami, ale především také s vykloubeným palcem. Po závodech jí dal doktor ruku opět do dlahy, avšak to by nebyla Jana, kdyby ji hned po týdnu nesundala a nezačala trénovat. „Nebyla to žádná sláva, protože ruka ještě není zcela v pořádku, ale pokusím se o co nejlepší výsledek,“ řekla. Druhá účastnice třídy Žen Tereza Hallová byla po Kramolíně nespokojena se svojí fyzickou kondicí, a tak se na Pacov připravovala hlavně fyzicky.
 
Orion-RS Petrol team
Orion-RS Petrol team pojede Pacovský závod a celý zbytek sezóny s černým pruhem na znamení úcty zesnulému Luboši Strejčkovi – generálnímu partnerovi týmu. „Chtěli bychom zbytek letošní sezóny věnovat Lubošovi a jezdit pro něj“ komentuje manažer Petr Kovář a zároveň dodává „nyní nám ještě ani nedochází, co se stalo a jak velká je to pro nás ztráta. Luboš byl vždy férový člověk, jednal na rovinu a jezdce dokázal podporoval i když už u nás nejezdili. Motokros byl pro něj hned na druhém místě za rodinou a obětoval mu mnoho let. Za tato léta bych mu chtěl mnohokrát poděkovat.“
 
HT Group Racing Team
Ve své týmové premiéře se vůbec špatně nezapsal jezdec třídy MX1 Patrik Liška, ten dlouho stál kvůli zranění. Na jeho jízdě bylo vidět, že dravost mu nechybí a souboj s Jirkou Čepelákem byl kořením závodu v Kramolíně. Celkově se Patrik umístil na slušném 9. místě.
Milanu Špičákovi se ve třídě MX2 nevedlo podle jeho představ, po problémech v první jízdě skončil až na 10. místě, po tom, co vyrážel až z posledního místa. Druhou jízdu nenechal nikoho na pochybách a suverénně si dojel pro 5. příčku. Do Pacova se očekává umístění opět do top 5.
Velkou radost týmu opět udělala Lucie Simonová, která obě jízdy vyhrála. Tereze Hromkové se naopak moc nedařilo, když po drobných pádech nakonec vybojovala 8. místo.
 
BV racing
Letošní sestava týmu BV racing teamu je velmi silná, to potvrdili i v Kramolíně, kde žlutočerné dresy ve třídě MX1 vlály hodně vepředu. Rudolf Weschta vystrčil v první jízdě drápky, když se dlouho pohyboval na třetí pozici. Nakonec měl ale smůlu, když ho potkal nepříjemný výlet mimo trať do lesa. Naštěstí vyvázl bez zranění a druhou jízdu dojel na 7. místě. Týmový kolega František Smola si vyjel celkovou 5. pozici. Oba jezdci se věnují set-upu tlumičů, který bude na rozbité Pacovské trati klíčový.
V MX2 měl svojí premiéru Michal Bárta a odvezl si body za 8. místo. Zatím si na menší motocykl pomalu zvyká, hlavně na nižší výkon.
Marika Mlýnková měla ve třídě Žen silný úvod sezóny, dojela na  6.místě a pokud jí po zbytek sezóny nebude trápit vyhřezlá plotýnka, kvůli které minulou sezónu nejela, můžeme se od ní dočkat ještě lepších výsledků.
 
Team MAX2
Jára Romančík tahoun party MAX2, byl velmi spokojený s průběhem prvního závodu. V první jízdě měl lehký pád a dojel na 5. místě. O to víc dal energie do druhého závodu, kde si téměř polovinu závodu vodil celé startovní pole MMČR. „Závod byl pro mě dobrý, byl to skvělý start do mistráku a důležité je, že body jsou doma“ říká Jára.
 
KRTZ
Marek Sukup měl nejlepší vstup do sezóny, jaký si mohl přát. Domu si odvezl červenou tabulku lídra seriálu a do Pacova se nesmírně těší. „Na Pacov jsem se zaměřil hlavně na trénink rychlosti v zatáčkách, tam jsem cítil, že ztrácím“ prozradil Marek. „Bude to velmi vyrovnané a já chci hlavně závody dojíždět pravidelně na stupních vítězů“ tolik nám prozradil k jeho taktice.
Tomáš Šimko i nadále pokračuje s tréninkem a doufá, že v Pacově podá minimálně stejný výkon, jako předvedl v Kramolíně, kde zvítězil.
 
Yamaha Čepelák Racing Team
Jiří Čepelák měl v posledním kole první rozjížďky nepěkně vypadající pád, po kterém již do druhé jízdy nenastoupil. Při pádu si ošklivě narazil záda a kvůli bolestem musel na vyšetření. Rentgen a následné CT však vyloučilo jakoukoli zlomeninu. Bohužel Jirka je zatím bez tréninku, a jestli ho v Pacově uvidíme, to se rozhodne až v pátek před odjezdem.
Díky nucenému „volnu“ se však mohl věnovat svým svěřenkyním Viktorii Kellerové a Markétě Ehlové, se kterými pilně trénoval.
 
MoToman team
U Josefa Tomana, manažera týmu, byl předešlý závod opět nahoru a dolu. Konečně se podařilo Eriku Hugyeczovi ve třídě MX2 dostat na stupně vítězů, i přes to, že v Kramolíně nikdy nezávodil. Za to v druhé jízdě měl kolizi s Bencem Szvobodou a dojel až na 14. místě. Patrik Schrattenecker byl také na trati poprvé a vůbec mu nesedla. V Rakousku mají tratě vesměs rovinaté a tak ho Kramolínský kopec velmi překvapil. Cíl pro Pacov, který už zná, je být do top 10.
V MX1 bohužel nebude mít tým žádné zástupce. Mark Szóke má zlomené kůstky v lokti a Eduard Těšínský je opět marod. Hájit týmové barvy bude alespoň Kristýna Řeřichová ve třídě Žen, které pomáhal v tréninku Josef Toman. „Zaměřili jsme se hlavně na starty, které se nám v Kramolíně moc nedařily“ komentuje Toman.
 
Motosport Chýnov
Pro Motosport Chýnov je Pacov skoro domácí závod. Všichni jezdci se na něj těší díky pečlivé připravenosti trati a závodní atmosféře.  „Tým bude reprezentovat hned několik rakouských jezdců ve třídách MX1 a MX2. Ve třídě WMX se představí Daniela Krejčová a nejmladší závodnice celého startovního pole, teprve třináctiletá Elena Kapsamer. Ve třídě Veterán nebudou chybět stálice týmu Jan Chromý, Zdeněk Svoboda a Áda Straka“ prozrazuje manažer týmu Evžen Zadražil.
 
Autor: Petr Záruba
Foto: Radek Lavička

2015-05-26

Týmové fanynky - Valentýna

valentna_20230527_839.web.jpg

 

 
 
 
 
2012 Copyright MOTOSPORT