podium MMČR Pacov, 85ccm:

img_7836.jpg

Anketa:

Na jakou trať jihočeského KP se letos nejvíc těšíte?

Kluky - 35.9%
Pacov - 15.5%
Netolice - 22.5%
Votice - 2.8%
Jinín - 9.2%
Nihošovice - 9.9%
Horažďovice - 3.5%
nevím - 0.7%

Celkový počet hlasů: 142

Články

report Petra Záruby z MMČR v Jiníně

(dokončení z titulní strany)
 
Neděle juniorská
Nedělní odpoledne a podvečer patřil závodům nejmenších pilotů tříd 50 a 65ccm. Tyto třídy dostaly přednost, aby nejezdily po rozbité trati od velkých motorek. V 65kách si nejlépe vedl náš nerychlejší reprezentant Radek Větrovský, který v obou jízdách ujel druhému Martinu Venhodovi o 15 sekund. Třetí místo si odvezl Matyáš Chlum.
Padesátky byly pro diváky i pro seniory skvělým zpestřením. Odhodlání a bojovnost malých špuntů je neuvěřitelná, a když do atmosféry zamícháte povyk a nervy přihlížejících tatínků a maminek, adrenalin musí stoupnout snad každému. Smůlu měl Matěj Skořepa, který první jízdu vyhrál, ale druhou po chybě nedojel, čímž přišel o celkové prvenství. Celkově vyhrál lídr seriálu Julius Mikula, druhý byl Antonín Kabát a třetí Noel Zanocz.
Z juniorských tříd závodila ještě třída 85ccm, která jela v pondělí, zároveň s velkým mistrákem. Na startu chyběly třídy 125-2T a MX2 junior, kvůli jezdcům co pravidelně startují i v seniorském mistrovství. 85ky jely v neděli první a byly dominantou dvou jezdců - Reneho Hofera a Petra Poláka. Tito dva piloti jsou výkonnostně trochu výš než zbytek pole, a proto se v obou jízdách velmi rychle vzdálili zbytku jezdců. V první jízdě dlouho vedl Hofer, ale Polák ho v polovině jízdy ve vedení vystřídal a zvítězil. Druhá jízda už byla v rukou Poláka celá, když vyhrál stylem start-cíl. O třetí místo se přetahovala skupinka Jiří Matějec, Jaroslav Strnad a Radim Kraus. V obou jízdách byl nejúspěšnější Jirka Matějec, který dojel s náskokem třetí.
Podrobnější report můžete očekávat na webu juniormx.cz během týdne.
 
Pondělí seniorské
O pondělním svátku jezdci v Jiníně naservírovali divákům parádní porci závodění, všechny třídy byly plné ostrých předjížděcích manévrů, které na „jednokolejné“ Jinínské trati rozhodně nejsou až tak běžné. Už dopoledne sahaly teploty ke třiceti stupňům a taková teplota se na výkonu jezdců podepíše. První šly na steč Ženy. Ty se v sobotu trochu praly s proskakováky na trati, ale i ony se je pak naučily jezdit. Jejich třída má momentálně přezdívku „Hon na Simonovou“, protože Lucka Simonová zatím vyhrála všechny jízdy. Otázka zněla, jestli jí někdo porazí dnes. Skoro to vypadalo, že ano, ale nakonec stejně ne. První jízdu Simonová ovládla, ale její soupeřky Barbora Laňková a Jana Antošová nebyly v cíli až tak daleko za ní. V první jízdě diváky nejvíc bavila Marika Mlýnková, která zůstala za žebříkem, ale následnou stíhací jízdou si dojela pro pěkné páté místo.
V druhém závodě vypadala situace pro soupeřky Simonové mnohem příznivěji. První odstartovala Antošová, za ní Laňková a Tereza Hallová. Simonová byla až na čtvrtém místě. Rychle se však dostala před Hallovou a stíhala první dvojici. Polovinu závodu jely všechny tři v těsných rozestupech, a vypadalo to, že žádná z nich nemá na předjetí. Pak ale Antošové při dobržďování podklouzlo přední kolo a upadla. Zdržela i Laňkovou a před obě se dostala Simonová. Ta situace využila a opět zvítězila, druhá skončila Laňková a třetí Antošová. Při jízdě bylo i mnoho pádů, z nichž bohužel nejnešťastnější potkal Nikolu Hoškovou, když si zlomila stehenní kost. Niky je ale velká bojovnice a nyní už je po operaci v pražské Motolské nemocnici. Držíme tedy palce na rychlé uzdravení, chceme tě zpátky hvězdo!
Větší štěstí v neštěstí měla Kristýna Řeřichová, které se povedlo na proskakovácích vystoupit až do potoka. Naštěstí si ale z pádu odnesla jen přezdívku „Rákosníček“ a nic vážnějšího se jí nestalo.
 
Ironman Žerava
Železný muž Martin Žerava i v Jiníně přijal výzvu zúčastnit se obou tříd - Veterán i MX1. V nelidském vedru absolvoval čtyři drsné rozjížďky, které dohromady dávaly 110minut závodního tempa. Veterány jel Žerava vlažněji, ale i tak obě jízdy vyhrál před Jindrou Hrabicou. Do jízd MX1 měl navíc perfektně načtenou trať, a to zúročil 6. místem v první jízdě a 9. místem v druhém závodě. To je výkon hodný veteránského mistra světa. Ve veteránech byl druhý Jindra Hrabica, který neměl nejlepší starty a tak si vždy chvíli zazávodil s třetím Ladislavem Mikasem a čtvrtým Romanem Skalkou.
 
MX2
Sulivan Jaulin umí být velmi rychlý na tvrdých tratích a Jinín je jednou z těch, které mu sedí. Jako jeden z mála i na dvěstěpadesátce skákal náročné proskakováky za startem jako „tři a dva“ (ostatní dva, dva a jeden) a to nebyla jeho jediná výhoda. Od startu šel do čela, pronásledovaný lídrem Tomášem Šimkem. Šimko moc dobře věděl, jak moc je tady Jaulin rychlý, a věděl, že se potřebuje dostat před něj. V průběhu prvního kola zkusil atak, ale bez úspěchu, a od té doby se mu Jaulin už jen vzdaloval. Jaulin si náskok pohlídal až do konce jízdy a zvítězil. Tomáš Šimko měl ještě plné ruce práce s Martinem Krčem, který předjel třetího Tomasze Wysockého a chtěl předjet i Šimka, jenže neustále měli mezi sebou dvouvteřinovou mezeru, která byla pro Krče velkou překážkou. Do konce se nic nezměnilo a první závod se dojel v pořadí Jaulin, Šimko a Krč. Bence Szvoboda po zraněních z Pacova a Maďarska dojel na sedmém místě.
Druhá jízda měla jiný charakter, Krč s Jaulinem jakoby si prohodili role. Krč předvedl brilantní start a všem zmizel z dohledu, Jaulin se probíjel zezadu, a to mu chvíli trvalo. Konečně se letos skvěle předvedl Milan Špičák, který odstartoval druhý a polovinu závodu se na tomto místě držel. Pak ho předjel Jaulin, ale Špičák se držel jen kousek za ním. Díky kolečkářům se mu v závěrečných kolech dokonce přiblížil na kontakt, ale nedokázal toho využít a dojel třetí. Druhý tedy byl Jaulin, Martin Krč zaslouženě zvítězil. Jeho jízda byla excelentní a všichni se kochali jeho čistým jízdním stylem. Bence Szvoboda ani ve druhé jízdě neměl moc štěstí, upadl a závod pro bolesti nedokončil. Celkově zvítězil Jaulin a převzal od Tomáše Šimka po dvou závodech červenou tabulku.
 
MX1
Hlavní drama dne čekalo ve třídě MX1. Aby se šampionát ještě více zamotal, přijel na závody letos poprvé Filip Neugebauer. Ten v kvaldě až tak moc nezazářil, ale svoje umění si nechal na závod. Start první jízdy byl velmi divoký, ve druhé zatáčce je vždy mela, na kterou tentokrát doplatili Martin Michek a Florent Richier. Oba tak zůstali až v druhé polovině startovního pole a museli se prokousávat vpřed. Mela se vyhnula Járovi Romančíkovi, který ze zatáčky vyrazil první, za ním pelášili Marek Sukup a Filip Neugebauer. Sukup moc chtěl body, protože věděl, že Michek je vzadu,  Neugebauer chtěl zase předvést to nejlepší, co umí. První tři výrazně vyšším tempem cukli čtvrtému Martinu Kohútovi, na kterého zezadu dotíral Martin Žerava. Do sedmého kola se první trojici nedařilo sjet se na kontakt, pak ale najednou začal úřadovat Neugebauer, který předjel jak Sukupa, tak i Romančíka: „Marka jsem si chvíli připravoval a věděl jsem, kde ho předjedu. Járu zase zdržel kolečkář a on trochu vyjel z ideální stopy, takže mi to usnadnil,“ komentoval Filip Neugebauer předjetí. Tím bylo rozhodnuto o prvním místu, Neugabauer už do konce nepřipustil, aby ho někdo ohrozil. Druhý Romančík s ním neudržel tempo, ztratil kontakt a ještě jej předjel Sukup. Mezitím se Martin Michek postupně prokousával vpřed a bylo jasné, že lepší jak čtvrté místo to nebude, Richier měl pád po, kterém ze závodu odstoupil. Michek v cíli dojel čtvrtý za třetím Romančíkem, druhým Sukupem a prvním Neugebauerem.
Jízda druhá všechno otočila. Na žebřík nejrychleji zareagoval Jára Romančík, kterému se starty letos opravdu vedou. Za sebou měl tandem Richier-Michek, Sukup byl šestý. Filip Neugebauer se zdržel víc než mu bylo milé, odjížděl skoro poslední, po průjezdu prvním kolem byl až 22. První tři jeli tím nejčistším motokrosovým stylem a mílovými kroky se vzdalovali ostatním, jediný, kdo je mohl dostihnout, byl Sukup, ale tomu se dlouho nevedlo předjet Tomáše Paula na pátém místě, a když se přes něj dostal, neměl dostatečně rychlé tempo, aby mohl stíhat špici. Tam byl Romančík jako lovná zvěř, Richier s Michkem mu nedali vydechnout a plných pět kol jeli všichni v těsném kontaktu. „Rychlost jsem měl dobrou, ale ještě potřebuji zapracovat na dýchání, abych rychlé tempo vydržel po celý závod,“ komentuje Jára Romančík. Pro Richiera tak bylo snazší najít skulinku a Romančíka za jinínskou lavicí předjel, o kolo později se před něj dostal i Michek. Richier si mezitím vyjel drobný náskok, který si před Michkem kontroloval. Michek je však domácí bojovník a fanoušci ho hnali vpřed. I díky jezdcům o kolo zpět se s Richierem dohnali na těsný kontakt, ale to už bylo v posledním kole a Michkovi nezbyl čas na předjetí.
Filip Neugebauer šplhal startovním polem vzhůru a byla radost dívat se na jeho předjížděcí manévry. Ty ho vynesly v cíli až na čtvrté místo, což byl obdivuhodný výkon. Špatnou jízdu měl Marek Sukup. Nemohl se dostat do tempa a stal se kořistí nejdříve Petra Bartoše, pak Filipa Neugebauera a nakonec to vyústilo v Sukupovu chybu, po které se propadl až do hloubi pole, na 10. místo. Tak také dojel do cíle a tím přišel o červenou tabulku, protože Martin Michek dojel druhý za Richierem. Třetí v cíli byl Romančík.
 
Další díl seriálu bude pokračovat 2. sprna v Petrovicích u Karviné, na trati, která v minulosti již několikrát převrátila průběh šampionátu úplně vzhůru nohama.

Výsledky:
MX1
Celkově:
1. Neugebauer Filip (1-4, Osička-Pfeil team, Kawasaki)
2. Michek Martin (4-2, Buksa / Ados KTM Team, KTM)
3. Romančík Jaromír (3-3, TEAM MAX 2, Suzuki)
4. Marek Sukup (2-10, KRTZ, Kawasaki)
5. Kohút Martin (5-6, Buksa / Ados KTM Team, KTM)
 
Průběžně:
1. Michek Martin 127b.
2. Sukup Marek 125b.
3. Romančík Jaromír 110b.
4. Bartoš Petr 97b.
5. Richier Florent 85b.
 
MX2
Celkově:
1. Jaulin Sulivan (1-2, Buksa/Ados KTM Team, KTM)
2. Krč Martin (3-1, SZA Racing team, KTM)
3. Šimko Tomáš (2-6, KRTZ, Honda)
4. Špičák Milan (5-3, HT Group racing team, Honda)
5. Wysocki Tomasz (4-4, JD 191 KTM Racing Team, KTM)
 
Průběžně:
1. Jaulin Sulivan 128b.
2. Šimko Tomáš 126b.
3. Krč Martin 119b.
4. Szvoboda Bence 92b.
5. Šikyňa Richard 91b.
 
Ženy
Celkově:
1. Simonová Lucie (1-1, HT Group racing team, KTM)
2. Laňková Barbora (2-2, Action racing team, Suzuki)
3. Antošová Jana (3-3, Buksa/Ados KTM Team, KTM)
4. Hromková Tereza (4-4, HT Group Racing team, KTM)
5. Vítková Kristýna (6-5, HT Group racing team, KTM)
 
Průběžně:
1. Simonová Lucie 150b.
2. Laňková Barbora 128b.
3. Antošová Jana 119b.
4. Vítková Kristýna 96b.
5. Hallová Tereza 94b.
 
Veterán
Celkově:
1. Žerava Martin (1-1, SMF, Suzuki)
2. Hrabica Jindřich (2-2, HT Group racing team, Suzuki)
3. Mikas Ladislav (3-3, SMS Jižní Čechy, Honda)
4. Skalka Roman (4-4, TEAM MAX 2, Suzuki)
5. Vašíček Milan (5-6, SZA Racing team, KTM)
 
Průběžně:
1. Žerava Martin 150b.
2. Hrabica Jindřich 132b.
3. Mikas Ladislav 118b.
4. Skalka Roman 107b.
5. Vašíček Milan 74b.
 
Junioři:
50ccm
1. Mikula Julius (2-2, Moto Most Club, KTM)
2. Kabát Antonín (5-1, SMS Střední Čechy, KTM)
3. Zanocz Noel (4-3, MAMS, KTM)
4. Marek Vítězslav (3-5, CERMEN racing team, KTM)
5. Kurosh Vasyl (6-4, MAMS, KTM)
 
65ccm
1. Větrovský Radek (1-1, BO Autoprofi Glossgo, KTM)
2. Venhoda Martin (2-2, TEAM MOTOKROSOVÁ ŠKOLA, KTM)
3. Chlum Matyáš (3-3, SMS Střední Čechy, KTM)
4. Pikart Tomáš (4-5, MAXSPEED RACING TEAM, KTM)
5. Nacházel Jiří (6-6, SMS Chomutov, KTM)
 
85ccm
1. Polák Petr (1-1, BO Autoprofi Glossgo, KTM)
2. Hofer Rene (2-2, MOTOSPORT CHÝNOV v AČR, KTM)
3. Matějec Jiří (3-3, TEAM MAX 2, KTM)
4. Strnad Jaroslav (7-4, SMS Jižní Čechy, KTM)
5. Kraus Radim (6-6, Motosport Klub Málkov v AČR, KTM)
 
Text: Petr Záruba
Foto: Petr Záruba & Radek Lavička

Týmové fanynky - Lea

lea.img_20240516_135800.jpg

 

 
 
 
 
2012 Copyright MOTOSPORT