Na jakou trať jihočeského KP se letos nejvíc těšíte?

nevím - 0.7%

Celkový počet hlasů: 142

Články

report Josefa Vašíčka z MČR motoski v Rudníku

Pavlu Šmahelovi, jeho kolegům a příznivcům SMX Racing Teamu Rudník se podařilo zdánlivě nemožné. I když sníh nebyl na připravované trati skoro žádný, dokázali přemístit snad veškerý sníh z Rudníku a okolí na závodní trať. V areálu místních kynologů vytvořili dráhu s délkou 1 okruhu 690 metrů. A tak už nic nebránilo tomu uspořádat 11.2.2018 2. závod seriálu MČR v motoskijöringu „Orion-Shiva KTM Cupu“ v motoskijöringu.

Do kvalifikačních jízd MČR nastoupilo celkem 21 dvojic. V porovnání s předchozím závodem chyběli pouze jihočeští jezdci Malkus s Fantou. Kvalifikace připomínala loňský boj o mistrovský titul, protože nejlépe na tom byli bratři Šrolerové a Josef Mňuk s Filipem Langerem. Díky lepšímu umístění při bodové shodě byli lepší loňští mistři bratři Šrolerové. Po vyrovnaných výkonech (3x 3. místo) byli na 3. pozici členové domácího SMX Racing Teamu Dvořáček s Čížkem. Dařilo se i vítězům z Horního Města Mohauptovi s Hotovým. Dvě jízdy vyhráli, ale jedna jim nevyšla a tak byli v kvalifikaci na 4. pozici.

Určitě nejdramatičtější byla 4. kvalifikační jízda, kdy si vítězství doslova na cílové čáře vybojovali dobřanští Švorc s Drašnarem. Jednou byli nejlepší i letošní nováčci MČR dalečínští Dvořák s Buřvalem, když dokonce vyhráli svoji poslední jízdu. Naopak do B-finále museli Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem, kteří byli v předchozím závodě na stupních vítězů. Postup si tak museli vybojovat vítězstvím v B-finále. S nimi postoupili i letohradští Kylar s Majvaldem.

Ve finále „A“ dokazovali bratři Šrolerové, že chtějí obhájit mistrovský titul. Na rudnické trati vyhráli co se dalo. Po vítězné kvalifikaci vyhráli i hlavní finále, když na čele jeli po celých 11 kol. Získali své jubilejní 20. vítězství v MČR. Po vyrovnané jízdě získali stříbrný věnec další klášterečtí jezdci Fogl se Sabotou. Na stupně vítězů to dotáhli i Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem, kterým nevadila ani namáhavá účast v B-finále. Nedařilo se favorizovaným jezdcům Mohauptovi s Hotovým, kteří dojeli až na 8. místě.

1. Patrik Šroler – Miroslav Šroler, SMK Klášterec n.O. v AČR, Beta 300 2T, 10:43,40

2. Tomáš Fogl – Martin Sabota, SMK Klášterec n.O. v AČR, Yamaha 450 4T, 10:47,18

3. Roman Mňuk – Zdeněk Langer, Mňuk Racing Team z.s., Yamaha 450 4T, 10:48,75

4. Pavel Dvořáček – Petr Čížek, SMX Racing Team Rudník, KTM 350 4T, 10:52,23

5. Josef Mňuk – Filip Langer, Mňuk Racing Team z.s., Yamaha 450 4T, 11:02,71

6. Josef Švorc – Josef Drašnar, Automoto Klub v AČR Dobřany, KTM 300 2T, 11:21,49

Vítězní klášterečtí bratři se ziskem 36 bodů dostali do čela seriálu MČR. Za nimi jsou Mohaupt s Hotovým (30 bodů) a Roman Mňuk se Zdeňkem Langerem (30 bodů). Pokud se podaří uspořádat další závod, bude boj o mistrovský titul ještě zajímavý. Pokud ne, mohou v Klášterci slavit obhajobu mistrovského titulu.

I v Rudníku jeli nelicenční jezdci o body do Orlického poháru. Sešlo se jich neuvěřitelný počet 39 dvojic. Kvalifikaci vyhráli Popovič s Novotným. Poprvé se letos objevili na startu Marcel Hock s Jonášem Bergerem, kteří dříve jezdili úspěšně MČR. Rudnické finále s přehledem vyhráli. Vítězové kvalifikace Popovič s Novotným a klášterečtí Kavka se Sabotou je doplnili na stupních vítězů.

1. Marcel Hock – Jonáš Berger, Jablonné nad Orlicí, Suzuki 450 4T, 7:57,67

2. Jurij Popovič – Ladislav Novotný, Hnátnice, KTM 250 2T, 8:09,55

3. Jiří Kavka – Pavel Sabota, SMK Klášterec nad Orlicí v AČR, Honda 500 2T, 8:23,14

Po 2 závodech jsou na čele Orlického poháru Popovič s Novotným (38 bodů) před Kavkou se Sabotou (30 bodů) a Kallerem s Králem (28 bodů). Vydařený rudnický závod sledovalo 500 spokojených diváků, kteří ještě uviděli závěrečné ježdění jezdců sólo, kde byl nejlepší domácí jezdec Pavel Čiháček.

Pořadatelé seriálu mají v plánu uspořádat ještě jeden závod. Příští sobotu 17.2. by se měl jet závěrečný závod v Dobřanech v Orlických horách, kde by mělo být i vyhlášení MČR i Orlického poháru. Musíme tak dobřanským držet palce, aby se počasí konečně zlepšilo a mohl se odjet další závod. To vše se rozhodne v polovině týdne. Samozřejmě o tom budeme informovat.