Adam Grešák na MMČR Trial Junior v Bochově TOP5:

dsc_0938.jpg

Anketa:

kdo bude Mezinárodní mistr ČR 2019 ve třídě MX1?

Martin Michek - 27.4%
Bence Szvoboda - 23.2%
Václav Kovář - 41.5%
Tomek Wysocki - 4.9%
Rudolf Weschta - 0.6%
někdo jiný - 1.8%
nevím - 0.6%

Celkový počet hlasů: 164

Články

Matyáš Chlum i se zraněním 2. v Auner Cupu (AUT)

Na známé mistrovské trati v Langenlois se jel v něděli, 7. dubna první závod v Rakousku početně obsazovaného seriálu Auner Cup, kde startoval i náš týmový pilot Matyáš Chlum (na snímku zcela vpravo). Více informací nám po závodě sdělil jeho otec Pavel:

 

"V neděli 7.4. jel Matyáš závod Auner cup v rakouském Langenlois. Na start třídy 125ccm se postavilo 31 závodníků. Na dobře upravené trati se ráno jely volné tréninky, rovnou spojené s kvalifikací a Matyáš vyhrál téměř o 4 vteřiny na kolo. V posledním kole však měl ve velké rychlosti pád. Praskla přilba i chránič krku, vyrazil si dech, odrazil záda a urazil si kousek zubu. Po dlouhém přemýšlení přesto odpoledne nastoupil do závodu. První jízdu vyhrál a druhou jízdu přes velké bolesti dojel druhý. Tohoto závodu se účastnil také další český závodník Jaroslav Vopršal. Ten první jízdu nedokončil a v druhé byl devátý".

 

Bohužel jsme se v týdnu po závodě dozvěděli, že má Matyáš poškozené dva obratle v oblasti hrudní páteře. Jeden zlomený a druhý naštíplý...:-( Po příjezdu domů z Rakouska totiž bolesti neustávaly, ba naopak, a tak se Matyáš vydal hned druhý den do nemocnice. Tam mu bohužel sdělili tuto nepříjemnou diagnózu, která Matyáše vyřadí minimálně na polovinu závodní sezóny, možná na celou... Je pozoruhodné, s jakou bolestí dokázal pokračovat v závodě, odjet obě odpolední jízdy a ještě být celkově druhý. Klobouk dolů...! Přejeme Matyášovi brzké uzdravení...!

 

Evžen, 2019-04-12

Týmové fanynky - Jana

jana.2019-03-10_20h35_08.webx.jpg
 
 
 
 
2012 Copyright MOTOSPORT