nový člen Motosport Chýnov - FMX rider Jan Švanda:

2021-02-27_14h34_37.jpg

Anketa:

Kolik si myslíte, že se v sezóně 2021 odjede závodů JČ KP?

Články

Elena Kapsamer na MS třídy WMX v Mantově

Počínání Eleny Kapsamer v závodě MS třídy WMX v italské Mantově, která v MMČR válí za náš tým Motosport Chýnov, si všiml redaktor Petr Starý, jehož článek Vám zde přinášíme:

Rakouská závodnice Elena Kapsamer (dalo by se říct „naše“, protože ji zvlášť na jihočeských tratích vídáme v dresu Motosportu Chýnov takřka od nepaměti) oživila letos závody dámské kategorie českého mistrovství vyrovnanými souboji s domácí jedničkou Kristínou Vítkovou. V poslední době zrychlila a tak odjížděla na další závody Mistrovství světa žen do italské Mantovy s nadějemi na slušné umístění. Elena se sice zúčastnila i prvních jarních závodů ve Velké Británii a v Nizozemí, jako rekonvalescentka po loňském těžkém zranění si ale do závodních jízd na těžkých rozbahněných tratích netroufla.

Naděje na dobré umístění se vyplnily. Hned v úvodním závodě série se Elena Kapsamer umístila na bodované 18. pozici a ve druhé jízdě dojela ještě lépe, jako třináctá! Její předností bylo, že dokázala i v závěru závodu držet tempo a zajíždět rychlá kola, zatímco její soupeřky ze středu pole vadly a uvolňovali jí pole. S celkovým 15. místem v prvním závodě mohla být jistě spokojená. Ve druhém závodě nebyly sice výsledky tak výrazné, ale naprázdno zase nevyšla. V první jízdě skončila těsně za body, 21., ve druhé si připsala tři body za osmnácté místo. Do třetího závodu série a závěrečného závodu letošního mistrovství tak vstupuje s nadějí na udržení, nebo vylepšení celkového 23. místa.

Petr Starý

foto : crossnews.at, P.Starý, 2020-09-30

Týmové fanynky - Kačka

02.webx.jpg
 
 
 
 
2012 Copyright MOTOSPORT