Na jakou trať jihočeského KP se letos nejvíc těšíte?

nevím - 0.7%

Celkový počet hlasů: 142

Články

posádky Motosportu Chýnov na motoskijöringu v Horním Městě + video ze závodu

V Horním Městě u Rýmařova se jel v sobotu, 5.2. volný závod v motoskijöringu. Vzhledem k tomu, že se letos zatím nejel žádný závod Mistrovství ČR v této disciplíně (všechny byly zatím zrušeny z důvodu nedostatku sněhu) a je otázkou, zda se vůbec nějaký pojede, byla v Horním Městě velká účast závodníků a nechyběly ani dvě jihočeské posádky - Luboš Polišenský s lyžařem Tomášem Kohoutem a Dominik Hůla s Janem Kopeckým (obě posádky Motosportu Chýnov).

Na startu tohoto tradičního závodu v Horním Městě, který nese název „Uličky“ (jezdí se totiž přímo v ulicích města), se objevilo 50 posádek ve čtyřech kategoriích. Obě chýnovské posádky startovaly v kategorii Profi. Finálové jízdy se už ani nestačily odjet, jednak z důvodu časového a také už v ulicích Horního města, byť se nachází v nadmořské výšce 680 m n.m., ubývalo sněhu a nepomohlo ani házení sněhu lopatami nadšených diváků na profil dráhy z přilehlých prostorů.

Dvojice Polišenský-Kohout zajela v základních jízdách 1., 4. a 5. místo. Po součtu jízd to dalo celkové páté místo, a protože se zmíněné finále nakonec nejelo, byl to konečný výsledek. Posádka Hůla-Kopecký sice zřejmě vykazovala největší rychlost, ale hned několik pádů způsobilo, že neskončili na stupních vítězů, nýbrž lyžař Kopecký na ošetření v nemocnici. Ale i to je motoskijöring.

Parádní videjko Tomáše Kohouta z kamery na přilbě lyžaře můžete shlédnout ZDE.