Články

report, výsledky a fotogalerie Strmý vrch Chýnov

V sobotu, 10. září se v Chýnově konal XXXIX. ročník závodu motocyklů do Strmého vrchu. Navzdory ne zcela příznivé předpovědi bylo počasí přívětivé a nepršelo. Na stratu se sešlo 63 závodníků a jejich počínání přihlíželo 2100 diváků. To jsou sice o něco nižší počty, než v letech minulých, ale to je dnes bohužel všeobecný trend. Každopádně o něco nižší počet závodníků neměl žádný vliv na kvalitě jezdeckého pole a přítomní diváci udělali kolem trati pořádný kotel.

V hlavní kategorii Motokros+Enduro se strhl souboj o vítězství až do samého konce. Po všech odjetých jízdách byli jen dva borci, co nahoru vyjeli pokaždé – bývalý juniorský trialový mistr ČR Marek Wünsch z Trialu Psáry a zkušený hardendurový specialista Roman Körber z domácího Motosportu Chýnov. Strhující finálová paralelní jízda o vítězství byla až do posledních metrů velice napínavá, souboj, to byl neskutečně vyrovnaný, ale poslední metry stoupání přeci jen lépe zvládl Roman Körber a stal se tak v Chýnově zaslouženým vítězem. Pouze jediná nepodařená jízda odsoudila jinak výborného osmnáctinásobného mistra CR v motokrosu a současného jezdce Dakaru Martina Michka z HT Group Racing k třetímu místu. V této kategorii startovala jediná dívka chýnovského závodu Lucie Šimková.    

Ve třídě Trial nenašel letos přemožitele Marek Wünsch z Trialu Psáry. A ano, je to ten samý borec, co dokázal se svým endurovým motocyklem vybojovat celkové druhé místo v předchozí kategorii. Byl to zkrátka jeho velký den. S druhým místem se musel spokojit Ondřej Král z Trial Teamau Tábor, který loni vyhrál před trialovou hvězdou Davidem Fabiánem. Třetí místo vybojoval mladičký Albín Prokop z Velkého Meziříčí.

Mezi jezdci třídy ČZ+JAWA byl nejlepším jezdcem zkušený Jaroslav Jonák z Říčan před Janem Liklerem z Motosportu Chýnov. Na svém fichtlu se do kopce vydal i jednoznačně nejstarší účastník závodu, domácí Pavel Fučík (72 let). Dětské kategoriiv Chýnově vévodil čtrnáctiletý Tomáš Křemen z Mladé Vožice, když zvítězil před o dva roky mladším Jakubem Mourkem z karlovarského týmu Tvrdé jádro. Nejmladším jezdcem byl teprve pětiletý Mikuláš Hejný.

Fotogalerii od Hiffsona najdete proklikem přes přiložené foto finálového rozjezdu. Fotogalerii Oldy Wünsche ZDE.

Výsledky závodu najdete ZDE.

Budeme se vámi těšit na shledanou zase příští rok, tentokráte v rámci jubilejního XL ročníku!

Evžen Zadražil, ředitel závodu

Týmové fanynky - Denisa

zuzka.img_20221128_094053.web.jpg

 

 
 
 
 
2012 Copyright MOTOSPORT