plakát MMČR Junior, Dalečín, 8.6.2024:

2024-06-03_23h35_04.jpg

Anketa:

Na jakou trať jihočeského KP se letos nejvíc těšíte?

Kluky - 35.9%
Pacov - 15.5%
Netolice - 22.5%
Votice - 2.8%
Jinín - 9.2%
Nihošovice - 9.9%
Horažďovice - 3.5%
nevím - 0.7%

Celkový počet hlasů: 142

Články

report od Míši #302 z Malého Ježova

(pokračování z titulní strany)

Dávám časovou rezervu, protože souprava s naloženou čtyřkolkou vykazuje rozměry kinder kamionu a budu potřebovat parkplac asi0,5 hektaru. Cestu raději svěřuji inteligenci navigace, než svojí a byť jedu „vycházkovým“ tempem je jasný, že tam budu o ¾ hodiny dřív, než je v propozicích psána přejímka. Nebudou ještě spát? Kdepak! Hned při vjezdu do obce vidím pilnou včeličku z pořadatelského týmu, jak vláčí ceduli se šipkou kudy kam jezdci a kudy kam diváci. Moc se mi na louku k depu nechce, bo vůz má docela nízkou hranici průjezdnosti ale po potvrzení, že je suchá to tam posílám, tady určitě traktor mít budou. Průjezd O.K. Jdu omrknout trať. Už z dálky je vidět, že doznala změn od posledního ročníku a vložený brůdek, jenž se po prvních rundách stal férovým BRODEM, bude určitě zajímavý prvek. A byl, zejména pro diváky J. Je vidět, že se tady udělal velký kus práce, kácelo se, vytrhávaly kořeny, pneu lemující trať mají reflexní nástřik, mlíko natažené, vše je vzorově připraveno. Podklad? Jsem rád, že jedu 4x4. Tedy vlastně na tři poháněná kola, neboť když na tomhle zamknete přední diferenciál, nehne s řídítky ani deset kulturistů.

Přihlášení s úsměvným kopanečkem, protože tam melu hubou, rozhodím holky u přejímky a aby se mně rychle zbavily, dostal jsem číslo pro dětskou kategorii. Vzápětí odhaleno a z připravené aparatury jsem vyzván, ať si to jdu vyměnit.

Startovné 400 ale! V ceně jsou tři poukázky na kávu (čaj), pivo a oběd dle vlastního výběru a ten byl opravdu pestrý. Bylo jen na vás, jestli zvolíte bramboráky, párky, řízek se salátem, klobásu nebo grilovaného vepříka. Já dal čuníka a dávám palec nahoru nejen za vynikající chuť ale i za velikost porce, která nasytila i mou postavu typického českého chasníka na pomezí XL-XXL.

Při přihlášení se nenechají přehlédnout jako loni velkoplošné obrazovky v každé místnosti s možností sledování dění na trati on-line z tepla hospůdky v klidu u pivka a vůně smažících se řízečků.

Seznamovací jízdy v pořadí děti, motokros/enduro/pitbike + co kdo má a 4k.

Následuje měřený trénink a startuje se vzhledem k šířce trati s posunem jezdců o půl kola. Počet přihlášených „dospěláků“ je ale na úrovni některých závodů krajského poháru, tak nastupují po čtyřech a startují dva a dva za sebou s prodlevou několika vteřin. Jednoduché, účelné a k předjíždění, či kontaktu dochází jen minimálně.

Po krátké pauze na oběd se jde do prvních jízd ve stejném sledu. Podle dresů je zde největší zastoupení z klubů Pacov a Chýnov včetně obou náčelníků!

Po odjetí první rudny svolává pořadatel druhou rozpravu a hlasuje se, jestli přes brod ano nebo ne. Nakonec se ukazuje, že vynechání bylo velice moudré rozhodnutí. Aby snad diváci nepřišli o nešťastníky plácající se v marastu, vyhlašuje se po odjetí druhých kol exhibice přes brod. Z důvodu časového presu se druhé rundy zkracují o jedno kolo.

Je odjeto a než se spočítají výsledky, baví diváky odvážlivci jízdou přes už pěkně hluboké koryto plné bahna a vody. Několik pokusů je i úspěšných ale většina končí utopená za žalostného zvuku trpícího motoru, který si zcela jistě podle zvuku už loknul.

V brodu ve finále končí i japonská svalnatá 4x4 a musí být potupně vytažena druhým strojem a to už je co říct, protože tohle projede fakt hodně.

Jsou sečtené časy z obou jízd, seřazeno v přehledné tabulce a jde se vyhlašovat. Vyhlášení vzhledem k většímu počtu účastníků se realizuje venku. Za jedno bychom se tam horko těžko vešli, za druhé jsme tam bahna a bordelu za celý den nanosili dost.

Celkové, kompletní výsledky budou zveřejněny později, zde prozatím prvních pět z každé kategorie.

Děti:

1 místo: Pritasil Martin               

2 místo: Sichrovská Anetka

3 místo: Hlavnička Josef

4 místo: Janů Martin

5 místo: Koblic Radek

 

Dospělí:

1 místo: Hrobský Jiří ( Motosport Chýnov)

2 místo: Janů Tomáš  ( Motosport Chýnov)

3 místo: Likler Jan     ( Motosport Chýnov)

4 místo: Polišenský Luboš

5 místo: Musil Patrik

 

Čtyřkolky:

1 místo: Míková Alena

2 místo: Zamrzla Stanislav

3 místo: Míka Rudolf

4 místo: Šteker Mirek

5 místo: Schmidt Michal ( Motosport Chýnov)

Všech 53 motorkářů, 6 dětí a 9 kolek bylo oceněno!

Pořadatelům se povedlo získat letos i větší počet sponzorů a některé ceny byly lákavé. Taková šiška salámu by bodla J.

 Celý průběh závodu se odehrával v pohodovém a veselém duchu. Nikdo si nestěžoval, neremcal a jasně, že chcete být rychlejší a mít pěkné umístnění, ale tady jde hlavně o to setkání se stejně „postiženými“ přáteli a ten váš flek není až tak podstatný.

Na závěr bych rád poděkoval partě z Malého Ježova za kus poctivě provedené práce a popřál jim, aby elán vydržel do dalších ročníků závodů. Já tam včera cítil jako loni takovou tu nefalšovanou poctivost, přátelství a nadšení pro motorky, ještě jednou mockrát díky.

Tolik v krátkosti ke včerejšímu silvestrovskému ježdění v Ježově. Věřím, že dojdou slíbené práce fotografů, bo tolik pádů (bez zranění) jsem snad neviděl za celou sezónu a tolik zajímavých „figur“ taky ne a potěší oko našich čtenářů.

Osobně „vypichuji“ i dobře zvolenou muziku, já si tam celý den podupával do rytmu.

Jo a licenci jsem nepotřeboval, v jaký jsem straně a komu fandím ve fotbale je taky nezajímalo, prý si u nich může zajezdit jak člověk bez průkazky, tak věřící v ideologii nějaké organizace, či boží.

Plán na konec příštího roku už mám, jedu do Malého Ježova !!!

 

Míša # 302

Týmové fanynky - Claudi

claudi.img_20240603_152352.web.jpg

 

 
 
 
 
2012 Copyright MOTOSPORT