Off-road Fichtel Day, Soběslav, 19.2.2022:

271440149_4633118760069317_6404470786549491403_n.jpg

Anketa:

Za jakých podmínek jste ochotni přijet v sezóně 2021 na závody?

jedině bez testů - 42.5%
maximálně s AG testem - 34%
klidně i s PCR testem nebo očkováním - 8.5%
je mi to jedno - 14.2%
nevím - 0.9%

Celkový počet hlasů: 106

Články

interview s jihočeskými motokrosovými týmy

Motokrosová sezóna 2014 je za námi a protože je teď taková "okurková szóna", rozhodli jsme se vyzpovídat manažary týmů, které se podílejí na jihočeských motokrosových seriálech ať už jezdecky, tak organizačně. Postupně Vám zde budeme jednotlivá interview představovat. Ptali jsme se na zhodnocení uplynulé sezóny, její highlights, nějaké týmové plány na příští rok a také na to, co je třeba momentálně trápí v českém motokrosu.

Jako první Vám přinášíme interview s Oldřichem Kolářem, manažerem týmu AMK Zalány, který se soustředí především na spoluorganizci tradičního seriálu Šumavský pohár":

Jak jsi byl spokojen s letošní sezónou po stránce organizační?

Co se týče chodu našeho týmu, jsem vcelku spokojený, ale jak víš, pořád je co zlepšovat. Chtěl bych klukům zaplatit nějaké tréninky, klukům, kteří pojedou republiku, poplatit nějaké startovné a v naší režii pořádat závody Šumavského poháru v Klukách, Božeticích a Horažďovicích. To vše se odvíjí od  financí, které se podaří sehnat a na dohodě s majiteli tratí. Letos jsme pořádali závody v Božeticích a v Klukách. Na obou podnicích organizace klapala, tratě byly perfektně připravené, jen ta účast byla slabší. Museli jsme v obou případech přeložit termín, a to je vždy špatně. Do budoucna bych chtěl udělat "Šumavu" v Pacově.

 

Co výsledky Vašich týmových jezdců? Kdo Vám udělal největší radost?

Co se týče výsledků našich jezdců, v rámci jejich možností vládne spokojenost. Dneska si každý hledí zaměstnání, pokud nějaké má, takže motokros je na druhé koleji. Velkou radost mi dělá Lukáš Procházka ve třídě 4k. Letos byl opět v bronzovém družstvu na MMČR čtyřkolek v Ředhošti a desáté místo v konečném pořadí jednotlivců je pro něj a pro AMK Zalány velký úspěch.

 

Jaké Tě napadnou „highlights“ z letošních závodů? 

S velkým zájmem sleduju Republiku juniorů a rád konstatuji, že úroveň jde nahoru. Velice potěšitelná je stoupající účast ve třídě 65 a 85ccm. Třída 125 2T má velice dobrou úroveň a MX2, tak to je palba. Já osobně již dobře tři roky sleduju Romana Votavu, z toho kluka roste borec.

 

Můžeme nahlédnout pod pokličku, co se u Vás v týmu vaří na příští sezónu 2015? 

Jak jsem se již zmínil, chceme i nadále v rámci možností podporovat kluky, co za nás jezdí, sehnat do týmu nějakého mladíka a pokusit se na Zalány vrátit velký motokros, aby čtyřicetiletá historie motokrosu na Zalánech nepřišla vniveč. Zatím je jakákoli dohoda se Statkem Rožmitál v nedohlednu. Pořádáme závody jen na části trati, co nám zbyla, ale tady jsme velice omezeni prostorem. V nadcházející sezóně očekávám dobré výsledky v kategorii Veterán, tady bychom měli být dobří. Ve spolupráci s Jirkou Hynkem pak trochu předělat Šumavu. Kategorie, tratě, zavést povinné lékařské prohlídky, licence nebudou na programu jednání, seriál bude dál otevřený seriál pro všechny.

 

Jakou změnu v prostředí českého motokrosu bys nejvíce uvítal? 

Moje přání je jen jedno, ať se AČR zamyslí nad organizací MMČR žen a MMČR veteránů, protože tyto seriály si to opravdu zaslouží. To co AČR předvedl zejména s Republikou Veteránů, tak to byla katastrofa.

Děkujeme za rozhovor a ať se daří!

www.motosportchynov.cz

2014-11-10

Týmové fanynky - Zuzka

zuzka.2021-12-24_05-10-03_874.webx.jpg

 

 
 
 
 
2012 Copyright MOTOSPORT